KONTAKT
AKTUALNOŚCI
 HISTORIA SZKOŁY
Dzieje lokalizacji Szkoły
Kierownicy Filii
Wykaz nauczycieli
Absolwenci
Jubileusz 50-lecia
O SZKOLE
Współpraca
Osiągnięcia uczniów
Pracownicy
Rada Rodziców
Plan zajęć teoretycznych
DLA KANDYDATÓW
do Szkoły Muzyczna I stopnia
do Ogniska Muzycznego
do Przedszkola Muzycznego
KONKURSY I PRZESŁUCHANIA
Konkurs Gitarowy
Przegląd klas fortepianu
WARSZTATY I SZKOLENIA
Warsztaty dla pianistów
Warsztaty rytmiki
GALERIA ZDJĘĆ
LINKI
O Szkole

Każdego roku uczniami naszej Szkoły jest ponad 100 młodych ludzi z Krynicy Zdroju i okolic. Uczą się gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, klarnecie, akordeonie. Uczęszczają na lekcje rytmiki, umuzykalnienia, audycji muzycznych, śpiewają w chórze, grają w zespołach kameralnych. Najmłodsi maja 7 lat, najstarsi nierzadko są uczniami gimnazjów lub liceów. Prowadzone są dla nich zajęcia w zależności od wieku, o różnym stopniu zaawansowania – w cyklu cztero lub sześcioletnim.

Działalność muzyczna krynickiej Filli nie zawęża się do pracy dydaktycznej w murach szkoły a naucznie umiejętności gry na wybranym instrumencie to nie jedyna forma pracy dydaktyczno - wychowawczej. Od wielu już lat systematycznie wzrasta także aktywność uczniów i pedagogów we własnym środowisku. Bardzo szeroko rozwinięta jest działalność koncertowa na terenie szkoły, ale też poza nią. Koncerty uczniów klas fortepianu, skrzypiec, akordeonu, gitary, pokazy rytmiczne, utwory chóralne, cieszą się dużą popularnością. W Szkole każdego roku odbywa się wiele koncertów, a każdy uczeń ma możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć - indywidualnie bądź w zespołach, zdobywając jakże ważne dla przyszłych muzyków estradowe doświadczenia.

 • Szkoła aktywnie współpracuje z Centrami Kultury w Muszynie i Krynicy stale uczestnicząc z koncertach organizowanych na terenie gmin.

 • Podczas organizowanych przez Urząd Miejski akademii i koncertów okolicznościowych nasi uczniowie grają specjalnie przygotowane utwory.

 • Można nas także usłyszeć podczas coraz częściej organizowanych koncertów charytatywnych – w 2008 r przygotowaliśmy koncert na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, w 2009 roku na rzecz Oddziału Pediatrii krynickiego Szpitala.

 • W grudniu już od kilku lat ze stowarzyszeniem Amos w słowackiej Lubowli wspólnie przyjmujemy odwiedziny św. Mikołaja.

 • Tradycyjnie już w Pijalni Głównej świąteczny koncert kolęd kończy zimowy semestr nauki.

 • Wielką popularnością cieszą się koncerty dedykowane naszym najbliższym – babciom i dziadkom zimą, latem – mamom i tatom.

 • Do najmłodszej publiczności kierowany jest cykl koncertów: Dzieci – dzieciom.

 • Szkoła współpracuje także ze Towarzystwem Promocji Talentów „Dla sztuki” w Żywcu. Zwykle jesienią odbywają się wspólne koncerty w Krynicy lub w Żywcu.

 • W ramach programu stypendialnego Przyjaciół Almanachu Muszyny uczniowie grają podczas cyklicznie odbywających się koncertów w Nowy i Rok i pierwszy piątek lipca.

 • Każdy uczeń ma możliwość zaprezentowania swoich umiejętności podczas organizowanych wewnętrznych audycji szkolnych.

 • Umiejętności nabyte przez młodych ludzi w szkole muzycznej wykorzystywane są także podczas organizowanych przez parafie i szkoły przedstawień.

 • Wielką popularnością cieszą się organizowane od kilku lat szkolne wycieczki. W ich programie zwykle jest udział uczniów w koncercie, a później zwiedzanie ciekawych miejsc Małopolski.

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone,.© copyright by MS